Animovaný Miro Žbirka v novom videoklipe štartuje veľké oslavy jeho hudby a nedožitej sedemdesiatky.

Prípravy osláv nedožitej sedemdesiatky československej hudobnej legendy Mira Žbirku vrcholia. Už zajtra sa začne jeho hudba a osobnosť oslavovať na koncerte v Londýne a dnes vychádza nový singel a klip z albumu Posledné veci. Po megaúspechu pesničky Nejsi sám je druhým singlom Náhodou. K skladbe s hudbou Mira Žbirku a textom Joža Urbana vznikol pútavý animovaný videoklip. V produkcii štúdia Eallin Motion Art, Filipa Filkensteina a Lukáša Skalníka, ho v réžii Davida Žbirku a Šimona Šafránka animoval Michal Sadowski.

Album Posledné veci dostáva dnes aj klasickú vinylovú LP podobu a v najbližších dňoch bude ako prvý album v Českej a Slovenskej republike dostupný v najmodernejšom priestorovom formáte zvuku Dolby Atmos, ktorý vznikol v renomovanom pražskom štúdiu Soundsquare. To ako jediné u nás disponuje najmodernejšou technológiou, ktorou Michal Pekárek pod pozorným dohľadom producenta Davida Žbirku, dodal nahrávkam celkom nový a plastickejší rozmer.  Nová priestorová verzia albumu Posledné veci je na platformách Apple Music Tidal dostupná už dnes. Miro Žbirka, ktorý vždy sledoval nové trendy, sa tak symbolicky stal prvým československým umelcom, ktorého album vyšiel aj vo verzii Dolby Atmos.

LP Posledné veci vychádza so špeciálnym vinyl masterom z Abbey Road a kvalitne spracovaným obalom, na ktorom dokonale vynikne titulná fotografia Petra Župníka s grafickým spracovaním Jiřího Troskova. Vydavateľstvo OPUS vydá 14. októbra 2022 prvých sedem albumov Mira Žbirku v LP boxe Opus Collection 1980-1990.

Comments are closed.