Kapela Iconito predstavuje novinku s názvom Hollywood.

Iconito ohlasuje leto veselou novinkou s hlbokou myšlienkou. Singel Hollywood je hudobne miernym návratom k 80. rokom a žánrovo ho možno zaradiť k štýlu synth-pop. Pesnička aj klip zobrazujú slovenského hôrneho chlapca, ktorý túži preraziť v Hollywoode, no napokon si uvedomí, že krása Slovenska a šikovnosť tunajších ľudí je oveľa väčším darom. Chalani z Iconita odkazujú, že svoj „Hollywooda bohatstvo máme v iných hodnotách, ako v peniazoch a sláve. V klipe účinkujú členovia Lúčnice aj moderných súborov a pre zvýraznenie myšlienky sa na symbole Slovenska – Kriváni – objaví  veľký nápis Hollywood.

Hollywood má v sebe všetko, čo by mal podľa nás moderný letný singel obsahovať, a to najmä tanečnosť a beat. Skladba odkazuje určitým spôsobom aj na hudbu 80-tych rokov a na takzvaný synth-pop. Dnes sa snažíme naše piesne robiť tak, aby sme nezaspali trendy a pritom sme stále boli schopní priniesť niečo nové. Je to popová populárna pieseň, ale nezabúdame na odkaz Iconita a ten je tento raz prevedený predovšetkým do vizuálnej podoby, teda do klipu,“ vysvetľuje líder Iconita Kristián Dufinec.

Odkaz pesničky je jasný – nehľadajte šťastie v Amerika, máte ho doma.

Idea piesne je v čare krásnej slovenskej krajiny a jej ľuďoch. Vo videoklipe náš maskot – goral sníva o bohatstve a ideálnom svete. Keď sa však preberie zo sna do reality, uvedomí si, že doma na Slovensku máme svoj Hollywood a jeho symbolikou nie sú peniaze a sláva, ale naopak, bohatstvo našej prírody, kreativita i priebojnosť našich kvalitných slovenských ľudí. Nemusíme sa hnať do sveta, sme presne takí bohatí, ako sa cítime a našu vlasť, kultúru i dejiny nám nemôže vziať nikto. Celý život hľadáme raj a pritom ho máme doma,“ dodáva Kristián Dufinec.

„Nápis Hollywood sme symbolicky „pribili, ako sa spieva v piesni, na Kriváň, ktorý považujeme za symboliku Tatier i Slovenska. Pochopiteľne, je vyrobený vizuálnymi efektami. Nápis je však iba snovou realitou nášho hlavného hrdinu, ktorý si predstavuje ideálny svet. Keď však uvidí finálny výsledok uvedomí si, že svoj ‘“Hollywooda bohatstvo majú Slováci a jeho krajina v iných hodnotách. V momente ľutuje svoje rozhodnutie a všetko chce zvrátiť späť. Na konci však otvárame divákovi ďalšie dvere pre zamyslenie, vraví Kristián Dufinec.

 

Comments are closed.