Skupina VIDIEK vydáva kompiláciu NAJVIDIEKOVATEJŠÍ

Nový výber Vidiek Najvidiekovatejší zostavil Juraj Čurný, ktorý ju obohatil aj obsažným a zasväteným sprievodným textom. Na titule sa nachádza to najlepšie, čo skupina počas svojej dlhej kariéry vytvorila. Nechýbajú aj dve bonusové novinky – „covidová“, na diaľku realizovaná nahrávka skladby Hrajte trúbky s Bobanom a Markom Markovičovcami a úplná novinka Dohodnime sa, ktorú pre skupinu vytvoril jej stály člen Richard Jajcay.

„Skupina Vidiek nezameniteľným spôsobom ovplyvnila dejiny slovenskej populárnej hudby od 80. rokov až po dnešok. Hoci jej najprapôvodnejší zakladatelia Ján Kuric a Oňo Tomčala vyrastali na punku, z Vidieka  sa stala značka pesničkového rocku a popu zároveň. Táto značka bola navyše obohatená o skvelý imidž „chlapcov z dediny“, ktorý však nevznikol na základe marketingovej stratégie, ale vychádzal zo samotnej reality detstva a dospievania dvojice zakladateľov skupiny. Následne sa pridali basgitarista Kamil Grebeň a gitarista Richard Jajcay,“ píše Juraj Čurný v booklete.  Toto kvarteto nadlho vytvorilo základnú zostavu, ku ktorej sa striedavo pridávali hráči na klávesové nástroje a najnovším prírastkom je Martin Klačanský, hráč na basgitaru, ktorý je od skupiny Vidiek len o rok starší.

Za viac ako 33 rokov svojej existencie  vyšlo kapele päť štúdiových albumov. Je dôležité nezabudnúť, že predchodcom Vidieku bola skupina Ventil RG, ktorá priniesla koncertné hity Fajčenie škodí zdraviuRadšej budem dnes aktívny ako zajtra radioaktívny.

„Napriek tomu, že mi nevidno tvár, ale úplne inú časť tela, môžem všetkých ubezpečiť, že na fotke som naozaj ja,“ povedal Ján Kuric s humorom jemu vlastným k titulnej fotke albumu.

Comments are closed.