Slovenský pesničkár Peter Juhás zverejnil videoklip k skladbe Neprestávaj.

Peter Juhás uzatvára etapu svojho debutového albumu Poctený životom videoklipom k piesni Neprestávaj. Tak, ako aj pri štarte s piesňou Ty ani Nevieš, aj teraz po Petrovom boku stála Jana Kirschner, ktorá mladého speváka vzala pod ochranné krídla.Táto pieseň je tu so mnou už nejaký ten piatok. Spočiatku to bol rock’n’roll v podaní 16-ročného chlapca, ktorý ešte len objavuje čaro hudby a samotného života,“ hovorí Peter Juhás.

Zaujímavosťou je, že sa skladba pôvodne volala “Tancuj“ a to z dôvodu, že si Peťo  myslí, že formou tanca človek dokáže vyjadriť vášeň, radosť, ale aj rôzne iné emócie. „Vôbec nie je dôležité, ako vám to ide, či máte tie najlepšie pohyby v strednej Európe, ale hlavne ide o to, čo pri tom cítite. A keď je už človek v tom rauši a nebojí sa toho, tak ja len dúfam, nech v tom nikdy nikto NEPRESTÁVA,“ naráža mladý muzikant na nový názov pesničky a od čoho je odvodený.  „Energiu do skladby pomohla vniesť práve moja veľká inšpirácia, Jana Kirschner, spoločne s jej dvorným gitaristom Tomášom Fuchsom, ktorý má na svedomí značnú časť produkcie, ruku k dielu priložili aj ďalší chlapci z jej kapely.  Janke sa veľmi páčil refrén tejto skladby, ktorý sa časom vyvinul do dnešnej podoby,“ vysvetľuje spevák.

Názov pesničky nie je jediná zmena, ktorá sa v skladbe počas produkcie udiala. „Text sme písali tak, že sme spolu s Jankou volali a upravovali sme ten môj pôvodný. Písal som ho na prvú vec, čo bola po ruke a zhodou okolností ňou bola moja podpis karta,“ spomína a smeje sa muzikant.Text napísaný na vlastnej podpis karte vyvolal rozpaky počas nahrávania spevov v  LVGNC štúdiu. „Chalani na mňa pozeral,i že som riadny narcis teda. Ale vysvetlil som, že to bola iba náhoda. Myslím, že spoločne s cimbalom, huslami a Jankinou kapelou vznikla elektrizujúca fúzia, ktorá snáď v ľuďoch budí ich korene. A vášeň. Nezabudájme na ňu,“ odkazuje Peter.

Comments are closed.