14. februára sa začal na Slovensku Národný týždeň manželstva 2022

Zakladateľ Národného týždňa manželstva Richard Kane hovorí, že je to „dobrá príležitosť pre dobrých ľudí, aby robili dobré veci“. Chceme dať manželom príležitosť oceniť, posilniť, prehĺbiť, ale aj dať do poriadku svoje manželstvo. Cieľom Národného týždňa manželstva je aj propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Prvý raz sa Národný týždeň manželstva dostal na Slovensko v roku 2011.

V rámci kampane, sa usilujú nielen budovať povedomie o dôležitosti manželstva ako základe pre rodinu a nakoniec pre celú spoločnosť ako takú, ale tiež prispieť k zdravému rozvoju už existujúcich alebo novovznikajúcich manželstiev.

Aktivity, ktoré sú pripravené:

  • Kahoot – celoslovenský vedomostný kvíz pre manželov.
  • Prechádzka pre dvoch – Manželia si budú môcť cez aplikáciu podľa GPS súradníc prejsť trasu na ktorej sa niečo dozvedia a môžu urobiť nejakú aktivitu pre seba.
  • Film s manželskou tématikou.
  • Pre páry budú na frekventovaných miestach umiestnené krabičky s odznakom NTM, ktorý si budú môcť zdarma zobrať a zaregistrovať na webe NTM s možnosťou atraktívnej výhry.
  • Prednášky na školách.

NTM v meste Liptovský Mikuláš pripravuje Centrum pre rodinu a Vzťahy v spolupráci s partnerskými prevádzkami a dobrovoľníkmi rôznych miestnych denominácií. Hlavným partnerom je mesto Liptovský Mikuláš. Všetky informácie o NTM nájdete na ich webovej stránke.

Comments are closed.