Celeste Buckingham ohlasuje vydanie nového albumu singlom Another Life.

Cez víkend vyšiel nový singel Celeste Buckingham Another Life. Skladba ohlasuje nový album Life, ktorý vychádza už o týždeň a zároveň pripomína, že pred desiatimi rokmi vyšla jej debutová skladba Run Run Run.

Po skladbách FeelaMake Me, ktoré patria posledný rok k najhranejším domácim skladbám v slovenskom éteri, prichádza Celeste Buckinghamso skladbou Another Life. Tá je inšpirovaná vnútorným dialógom o tom, ako inak by mohol vyzerať náš život, ak by sme sa v danom momente rozhodli inak.

„Všetci ideme rôznymi smermi a pri tom stále hľadáme navzájom k sebe cestu a ľudskosť v každej veci. Aký by bol náš život, ak by to bolo inak?“pýta sa speváčka.

Videoklip Another Life nakrúcal režisér Martin Miko na heliporte v River Parku v Bratislave. „Chceli sme urobiť hommage k desiatemu výročiu vydania klipu Run Run Run. Snažili sme sa zachovať atmosféru, ktorá v ňom je,“ povedala Celeste. „Zábery s kapelou by mali na diváka preniesť pocit, ktorý človek má, keď hrá koncert a keď sa pozerá na koncert,“dodala. Je to pritom jej prvý videoklip, v ktorom účinkuje aj kapela King Shaolin. Tá s ňou vystupuje už deväť rokov.

„Keď nám Celeste hovorila, že pripravili s Matějom ďalšiu skladbu, takú rockovú baladu,boli sme zvedaví. A keď nám song poslala aj milo prekvapení,“povedal gitarista a kapelník kapely King Shaolin Michal Neffe.

„Celestin prejav a spev v piesni krásne vyznieva. Netušili sme však, že dôjde aj k tomu, že vo videoklipe budeme hrať aj my,“dodal. Keďže vedeli, že sa bude nakrúcať na heliporte, celé dni pred natáčaním pozorne sledovali predpoveď počasia. „V deň natáčania sme museli už postavený band v priebehu piatich minút zniesť pod heliport,nakoľko sa spoza kopca objavil veľký čierny mrak a luxusne popršalo,“prezradil M. Neffe.

„Bolo to extrémne ťažké natáčanie vzhľadom na poveternostné podmienky, teplotu a výšku,v akej sa točilo.Skladbu sme zahrali asi štyridsaťkrát,ale sme radi, že sme sa hecli a tešíme sa z výsledku,“dodal.

Comments are closed.