Dobré skutky – prostriedok na šírenie lásky

Konaj dobro a to sa ti potom dvakrát vráti. Význam a veľkosť dobrého skutku zvýrazňuje fakt, že o ňom verejne nehovoríme. Spravme to v tejto pre každého neľahkej dobe trochu inak. Dajme svojmu okoliu nápad na dobrý skutok. Príležitostí je totiž okolo nás neúrekom, stačí sa len správne pozerať.

Väčšina z nás robí dobré skutky preto aby niekomu urobili radosť prípadne  aby potešili nejakým dobrom seba. Prišlo nám veľa správ kde ste napísali ako ste len tak nezištne niekomu podarovali veci, pustili staršieho človeka na svoje miesto v autobuse, vlaku prípadne v MHD alebo ste pomohli v situácií ktorá si pomoc vyžadovala. Čím viac dobra rozdáme, tým viac sa nám ho postupne aj vráti a o tom to je. Dávať dobro len tak, lebo to pomôže niekomu ďalšiemu.
Taký dobrý skutok neznamená len pravidelné zasielanie financií na charitu. Stačí si nájsť chvíľku času a vôle pomôcť a aj vy sa budete môcť radovať z toho úprimného šťastia v očiach obdarovaného, prípadne toho, komu poskytnete pomocnú ruku. Stačia pritom malé skutky, ktoré dokážu veľké veci.

Comments are closed.