Medzi Janou Kirschner a Milanom Ondríkom sa odohrala krátka ale intenzívna Lovestory.

Ona je úspešná speváčka žijúca v Anglicku. On úspešný herec v Slovenskom národnom divadle. Nikdy predtým sa osobne nestretli, ale napriek tomu si navzájom vždy fandili. On sa do nej platonicky zamiloval a ona sa počas nakrúcania videoklipu nechala viesť jeho nespútanou energiou. Mali len 48 hodín a nikto neveril, že to stihnú. Vypočujte si Lovestory – titulný song k novému slovenskému filmu Čierne na bielom koni, ktorý naspievala Jana Kirschner s Milanom Ondríkom.

„Príbeh filmu i jeho hrdinov som poznala veľmi dobre, keďže môj partner Eddie Stevens do neho pol roka komponoval hudbu. V texte som sa snažila vyzdvihnúť okamihy a emócie, ktoré vo mne z filmu najviac zarezonovali. Popritom som stále rozmýšľala nad tým, kto by mohol pieseň spolu so mnou naspievať. Nakoniec som si vybrala Milana Ondríka, ktorý je aj hlavným hrdinom filmu Čierne na bielom koni. Vybrala som si ho preto, lebo som si myslela, že by naše hlasy a charaktery mohli medzi sebou správne ladiť a fungovať. Od prvého momentu nášho stretnutia bolo všetkým hneď jasné, že to bolo dobré rozhodnutie,“ teší sa z novej spolupráce Jana Kirschner.

„Bol som šokovaný, keď mi zavolal režisér a scenárista filmu Rasťo Boroš a povedal mi, že by bola Janka rada, keby som s ňou pieseň naspieval ja. Šokovaný som bol aj preto, že do Janky som dlhodobo platonicky zamilovaný. Mám ju rád a baví ma energia, ktorá z nej ide, preto som hneď súhlasil – s Jankou kedykoľvek.“

 

Videoklip k piesni sa nakrúcal skoré sobotné ráno v obci Dlhá, ktorá sa nachádza neďaleko Trnavy. Autorom videoklipu je režisér filmu Čierne na bielom koni Rasťo Boroš.

Film Čierne na bielom koni, ktorého titulnú pieseň naspievala Jana Kirschner a Milan Ondrík, je romantická gangsterka z osobitého kraja na periférii Slovenska, zabudnutého v čase kdesi na hranici dvoch krajín. V slovensko-maďarskom národnostne zmiešanom prostredí film rozpráva tri komediálne príbehové linky v ôsmich kapitolách. Okrem Milana Ondríka sa vo filme predstaví Rebeka Poláková, Attila Mokos, Tomáš Mischura, Jana Kovalčiková, Petr Vaněk, Tomáš Jeřábek a Zoltán Mucsi. Do slovenských kín vstúpi film 13. októbra.

 

Comments are closed.