Slovenská kapela The Paper Dragon vydala prvý singel z pripravovaného albumu.

Mladá kapela The Paper Dragon, pochádzajúca z východného Slovenska, vydala svoj druhý singel od začiatku svojho pôsobenia. Po debute s piesňou The Night, štvorica muzikantov prostredníctvom lyrics videa k piesni Time Is Of The Essence ponúka ochutnávku pripravovaného albumu.

Leader zoskupenia Tibor Dragon  vo svete slovenskej hudby nie je žiadnym nováčikom. V niekoľkých projektoch pôsobil ako gitarista, v “papierovom drakovi“ sa okrem gitary zhostil aj úlohy speváka. „Dlhé roky som pôsobil ako gitarista v rôznych hudobných zoskupeniach so zameraním na jazz, funk, pop… Popri tom so však stále komponoval vlastné skladby, ktorých základom je akustická gitara a spev. Čím dlhšie som piesne hral sám a čím viac som ich zložil, rástla vo mne potreba a túžba zdieľať ich s druhými ľuďmi,“ prezradil zakladateľ zoskupenia zrod novej kapely. Zároveň som si uvedomil, že pre získanie finálnej podoby skladieb, tak ako som ich počul vo vnútri, potrebujem nájsť ľudí, spoluhudobníkov, ktorí ich tam posunú. Tak som začal aktívne hľadať a oslovovať ľudí… A tak v dnešnej podobe je súčasťou The Paper Dragon skupinka úžasných ľudí, bez ktorých by to jednoducho nefungovalo a som vďačný za všetky hudobné aj nehudobné chvíle s nimi,“ doplnil nadaný muzikant.

Time Is Of The Essence vznikla približne pred rokom tak, ako všetky ostatné skladby, ktoré mladí hudobníci chystajú pre svoj debutový album, a to doma u Tibora Dragona, len s gitarou. „Následne som ju priniesol k ostatným členom a oni urobili to, čo stále pri novej piesni – zdokonalili ju a dali jej finálnu podobu,“ priblížil gitarista a spevák. Pesnička sa nahrávala  v Undergroove Studio, za ktorým stojí skvelý človek a hudobník Pavol Jeňo. „Paľko hneď porozumel konceptu a bol neskutočným prínosom nielen pri nahrávaní, ale aj produkcii samotnej skladby. S takýmito ľuďmi bolo nahrávanie prirodzené a plynulé,“ pochvaľuje si Tibor spoluprácu s vyhľadávaným hudobníkom.

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.