Sny a snívanie

Niekto má pondelky krásne a niekto o tom len sníva. Témou dnešného vysielania boli sny a zaujímavosti, ktoré sú s nimi spojené.

Vedeli ste, že väčšinu snov zabudneme a súvisí to s momentom prebudenia a so spánkovými návykmi?  Ďalšou zaujímavosťou je, že v snoch vidíme vždy len tváre ľudí, ktoré sme už v živote videli aj keď niekedy sa nám môže zdať, že človek zo sna je nejaký zvláštny cudzinec, dokonca aj vtedy  keby ste „neznámu“ tvár videli dávno v minulosti. Mozog má totiž zvláštny dar ukladať si informácie, podnety alebo obrazy, na ktoré si vedome nemôžeme spomenúť, aj keď veľmi chceme.

Veríte, že to, čo sa Vám sníva sa aj vyplní? Ja som si urobila na sociálnych sieťach menšiu anketu a až 60% opýtaných odpovedalo, že na to verí, alebo sa im už nejaký takýto sen splnil. Sny, ktoré sa neskôr vyplnia sú už dlhší čas fenomén, ktorým sa zaoberajú vedci. Doteraz sa nevie, čo ich spôsobuje. Napríklad Abraham Lincoln videl v snoch, že bude zavraždený.

Keďže sa dnes rozprávame o zaujímavostiach spojených so snami, jednoznačne k tomu patrí aj jedna pre niekoho možno menej pekná vec a tento krát nemyslím chrápanie. Ide o námesačnosť, ktorá vie urobiť tiež pekné problémy. Samozrejme existujú aj prípady, kedy námesačnosť priniesla niečo pekné ako napríklad Lee Hadwin, ktorý sa ako námesačný menil na umelca a vytváral skvelé diela.

Či už sny vnímate intenzívne, alebo Vás zaujímajú menej, veríme, že tie, ktoré si tajne želáte sa Vám vyplnia.

Comments are closed.