Speváčka Karin Ann predstavuje hudobnú novinku „Babyboy“

Mladá slovenská speváčka Karin Ann pred necelým rokom vydala svoj prvý singel Ruky preč a už má za sebou celú sériu medzinárodných úspechov. Skladateľka a výtvarníčka s českými koreňmi stihla za krátky čas zaujať redaktorov amerických The New York Times, nemeckého Bildu či európskej MTV a dostala pozvánku absolvovať vypredané turné s poľskou hviezdou Sanah. Teraz Karin predstavuje videoklip k svojmu najnovšiemu  singlu s názvom Babyboy.

Samotný názov babyboy i text skladby môžu na prvý dojem evokovať, že témou piesne bude vzťah. Pojem „babyboy“, však v skutočnosti u mňa ukrýva metaforu spoločnosti ako takej. Oproti nej stojí súčasná mladá generácia, ktorá sa spoločnosti prihovára, odmieta sa podriaďovať jej niekdajším zastaralým ideológiám a zdôrazňuje, že každý si zaslúži žiť slobodne.

„My, mladí ľudia chceme, aby sa spoločnosť vyvinula, prestala kastovať a škatuľkovať. Preto som sa rozhodla upozorniť na to, že intolerancia je bohužiaľ v spoločnosti častým javom v každej dekáde,“ vysvetľuje Karin Ann.

„Keď som napísala babyboy, mala som iba 15 rokov, ale už som dokázala vidieť, ako svet funguje a to, čo som videla, sa mi vôbec nepáčilo. Vo svete je stále toľko nespravodlivosti, nerovnoprávnosti a nenávisti…“ spomína Karin na inšpiráciu, vďaka ktorej napísala nový singel.Dúfam, že táto pieseň a videoklip aspoň trochu prispejú k debate o celom probléme. Pretože sloboda každej osoby sa končí tam, kde obmedzuje iných,“ dodáva na záver.

Za zvukom aktuálneho singla babyboy stojí dvorný producent Yungbluda, Brit Matt Schwartz a slovenský producent Tomi Popovič.

Comments are closed.