Zaujímavosti o láske

Monogamia je pre nás ľudí (vraj) prirodzená. Ale vedeli ste o tom, že monogamné vzťahy existujú aj v zvieracej ríši? Vlci, labute, gibony, čierne supy, albatrosy a dokonca aj termity sú len niektoré zo zvierat, ktoré si nájdu partnera na celý život. A čo vy ? Veríte na lásku, ktorá trvá navždy?

Medzi ďalší fakt patrí to, že nám Stačia len 4 minúty na to, aby sme sa rozhodli či sa nám niekto páči, alebo nie. Ak teda chcete na niekoho urobiť dobrý prvý dojem, máte len 4 minúty na to, aby ste to zvládli. Predpokladá sa, že hlavnými faktormi sú reč tela, tón a rýchlosť reči a nie tak úplne to, čo poviete. No a napokon Niektoré výskumy ukazujú, že partnerom, ktorí sú v milujúcom a harmonickom vzťahu, sa po pozeraní si navzájom do očí môže zosynchronizovať tlkot srdca.

Už v roku 1870 prišiel Darwin na to, že zreničky sa pri zvýšenej pozornosti a zameraní rozširujú. Toto je samozrejme pravda, nastane to totiž, keď sa človek díva na objekt svojej túžby alebo na milovanú osobu, dokonca stačí i fotografia alebo video. A navyše, ľudia s rozšírenými zreničkami sú sami o sebe príťažlivejší. Veríte v lásku na prvý pohľad? Už len samotné dívanie sa do očí môže viesť k zaľúbeniu aj v prípade, že jeden o druhom nič nevieme. Bolo dokázané, že keď sa na Vás niekto pozerá, telo začne produkovať chemickú látku zvanú fenyletylamín, ktorá je spojená s reakciou „bojuj-uteč“ (motýle v bruchu) vo vypätých situáciách.

Comments are closed.